Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / Forum Młodych Radców Prawnych – konkurs rozstrzygnięty!

Forum Młodych Radców Prawnych – konkurs rozstrzygnięty!

Znamy wyniki tegorocznego konkursu na najciekawszy projekt w zakresie wspierania rozwoju zawodowego radców prawnych oraz zmian w obszarze szkolenia aplikantów radcowskich. Kapituła konkursowa wyłoniła 21 laureatów, którzy zgłosili najciekawsze pomysły. Zwycięzcy wezmą udział w V Ogólnopolskim Forum Młodych Radców Prawnych, które w tym roku odbędzie się w dniach 5-7 listopada Gdańsku.

 

Forum Młodych Radców Prawnych to ogólnopolski projekt, którego celem jest wymiana doświadczeń i zebranie najlepszych pomysłów związanych z działalnością radców na rynku prawniczym. Jest to już V edycja tego przedsięwzięcia, cyklicznie organizowanego przez Krajową Izbę Radców Prawnych. Dotychczasowe edycje miały miejsce kolejno: w Rzeszowie, Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu. Projekt skierowany jest do radców, którzy nie ukończyli 35. roku życia, a w dniu zgłoszenia wykonują zawód nie dłużej, niż 4 lata.

– Konkurs ma już swoją kilkuletnią tradycję i tworzy przestrzeń do kreowania i dyskutowania nowatorskich inicjatyw, związanych z wykonywaniem naszego zawodu – mówi Włodzimierz Chróścik, Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych. I dodaje – W tym roku postanowiliśmy przeprowadzić go w nieco innej formule: poprosiliśmy uczestników, by przedstawili swoje pomysły w formie krótkiego nagrania video. Otrzymaliśmy wiele ciekawych zgłoszeń. Cieszę się, że najmłodsi stażem członkowie naszego samorządu chcą aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu przyszłości naszego środowiska.

Zadaniem uczestników w tym roku było zaprezentowanie inicjatyw wspierających rozwój zawodowy radców prawnych lub przedstawienie propozycji szkoleń, jakie warto wprowadzić w toku aplikacji radcowskiej, by zwiększyć jakość i praktyczność szkolenia.

– Jako Przewodniczący Komisji Aplikacji i jednocześnie współgospodarz tegorocznego Forum w Gdańsku – doceniam fakt, że tak wiele przedstawionych projektów dotyczyło spraw związanych z przebiegiem aplikacji radcowskiej. Jest to kwestia, którą w Krajowej Radzie Radców Prawnych traktujemy priorytetowo – mówi Bartosz Szolc-Nartowski z Komisji Aplikacji.

Przesłane prace, zgodnie z Regulaminem, były oceniane pod względem zgodności z tematyką konkursu, oryginalności pomysłu i podejścia do tematu, wartości artystycznej projektu i wymogów  technicznych.

– To bardzo ważne, by stale aktywizować nasze środowisko i słuchać głosów płynących zarówno ze strony doświadczonych, jak i początkujących radców prawnych – mówi r. pr. Bartosz Opaliński, Przewodniczący Komisji Wspierania Rozwoju Zawodowego. – Tylko w ten sposób można sprawić, by nasz samorząd pozostał społecznością otwartą na zmiany, zaangażowaną, a jego członkowie mieli wpływ na jego działalność.

Jury konkursowe pracowało w składzie: Prezes KRRP, członkowie Komisji Wspierania Rozwoju Zawodowego KRRP oraz Przewodniczący Komisji Aplikacji KRRP.

Poniżej prezentujemy listę nagrodzonych osób. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Lista laureatów:

Rafał Gajewski z OIRP w Gdańsku

Sylwia Podgórska-Mackiewicz z OIRP w Łodzi

Nela Litawska z OIRP  w Łodzi

Mateusz Kucharski z OIRP w Łodzi

Martyna Smaglińska z OIRP w Łodzi

Viviana Wylonk z OIRP w Olsztynie

Tomasz Szadach z OIRP w Poznaniu

Rafał Janecki z OIRP w Poznaniu

Tomasz Staszkiewicz z OIRP w Poznaniu

Mateusz Bąk z OIRP w Rzeszowie

Justyna Wojdyło z OIRP w Rzeszowie

Nina Walczyk z OIRP w Rzeszowie

Paweł Krzywda z OIRP w Szczecinie

Jakub Chlebowski z OIRP w Warszawie

Szymon Jelonek z OIRP w Warszawie

Łukasz Żabski z OIRP w Wałbrzychu

Jakub Wachowiak z OIRP w Wałbrzychu

Magdalena Bednarczyk z OIRP w Wałbrzychu

Joanna Kwiatkowska z OIRP w Wałbrzychu

Aleksandra Pakuła z OIRP we Wrocławiu

Magdalena Bobek z OIRP w Zielonej Górze