„Głosuj na Polskę”. Rusza kolejna edycja obywatelskiego projektu Tour de Konstytucja

Tegoroczna edycja Tour de Konstytucja odbywa się pod hasłem #głosujnaPolskę i ma na celu edukację społeczeństwa obywatelskiego w zakresie wiedzy o przebiegu wyborów oraz ich wagi dla realizacji zasad państwa prawa. Już od 4 czerwca w całym kraju odbędą się angażujące społeczności lokalne debaty i spotkania, w których wezmą udział przedstawiciele zawodów prawniczych, organizacji pozarządowych, a także ludzie kultury.

Krajowa Izba Radców Prawnych zachęca wszystkich członków samorządu radców prawnych do udziału w wydarzeniach w ramach III edycji Tour de Konstytucja organizowanych na terenie Okręgowych Izb Radców Prawnych.

Ich lista znajduje się pod linkiem: https://www.tour-de-konstytucja.pl/edycja-iii

Osoby, które chciałyby uczestniczyć w danym wydarzeniu, czy to w panelu dyskusyjnym, czy na przygotowanym stanowisku radców prawnych, prosimy o zgłaszanie się do koordynatorów lokalnych wyznaczonych w Izbach Okręgowych.

Zachęcamy do udziału w spotkaniach i włączenia się w edukację obywatelską.

Obywatelski projekt Tour de Konstytucja to przede wszystkim debaty, spotkania i rozmowy z mieszkańcami odwiedzanych miejscowości. Ich celem jest przybliżenie społeczeństwu doniosłości ustawy zasadniczej, propagowanie wiedzy o prawie i wolnościach obywatelskich oraz szerzenie wiedzy o powiązaniu praw i wolności zagwarantowanych w konstytucji z Kartą Praw Podstawowych Unii Europejskiej.

Zobacz także