Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Medycznego, Farmaceutycznego, Bioetyki i Zarządzania w Ochronie Zdrowia, 24-25 listopada 2022 r., Uniwersytet Gdański

II Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Medycznego, Farmaceutycznego, Bioetyki i Zarządzania w Ochronie Zdrowia, 24-25 listopada 2022 r., Uniwersytet Gdański

Do 30 września można się rejestrować na II Ogólnopolską Konferencję Naukową Prawa Medycznego, Farmaceutycznego, Bioetyki i Zarządzania w Ochronie Zdrowia. Krajowa Rada Radców Prawnych jest patronem honorowym konferencji. 

Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 listopada br. na Uniwersytecie Gdańskim i będzie dotyczyła aktualnych problemów prawnych związanych z wykonywaniem zawodów medycznych, w tym w szczególności zawodu lekarza, lekarza dentysty, pielęgniarki i położnej, fizjoterapeuty oraz ratownika medycznego. Zakres wystąpień obejmie także zagadnienia związane z funkcjonowaniem systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Referaty, które będzie można wysłuchać w czasie spotkania, zostaną poświęcone m. in. zagadnieniom odpowiedzialności karnej, cywilnej i zawodowej przedstawicieli zawodów medycznych, działalności podmiotów leczniczych, ale również etycznym i prawnym implikacjom rozwoju nauk biomedycznych, funkcjonowaniu aptek, dostępowi do leków i prawom pacjenta.

Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie: www.prawomedyczne.ug.edu.pl.

Rejestracja uczestników trwa do 30 września br.

Udział w wydarzeniu w charakterze słuchacza jest bezpłatny, natomiast koszt uczestnictwa czynnego to 250 zł. Organizatorzy informują, że wpłaty od uczestników czynnych będą pobierane po zakwalifikowaniu się do udziału w konferencji.