Jubileuszowa gala radców prawnych w OIRP w Poznaniu

– Członkowie izby poznańskiej zawsze odgrywali wielką rolę w działalności samorządu na poziomie krajowym – powiedział Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik podczas uroczystych obchodów 40-lecia samorządu w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu, które odbyły się 25 czerwca br. w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Galę otworzył Dziekan Rady OIRP w Poznaniu – Henryk Kuligowski. Kolejne wystąpienia przeplatane były fragmentami filmu dokumentalnego, który został przygotowany z okazji jubileuszu. Głos zabrali zarówno przedstawiciele samorządu radców prawnych – w tym Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik, jak i reprezentanci władz lokalnych oraz uniwersytetu.

Bardzo się cieszę, że mogę w tym zaszczytnym gronie świętować wraz z państwem piękny, radcowski jubileusz. Przez lata ciężkiej pracy, także w pewnym sensie tożsamościowej, zbudowaliśmy największy samorząd prawniczy w Polsce, dający najszersze na rynku możliwości wykonywania zawodu i zajmujący niezwykle ważne miejsce w polskim systemie wymiaru sprawiedliwości. Dzisiaj nie można już wyobrazić sobie polskiej demokracji i polskiej gospodarki bez radców prawnych. Dziękuję wszystkim koleżankom i kolegom z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu za zaangażowanie, ciężką pracę i entuzjazm, z jakim wykonujecie samorządowe działania. Członkowie izby poznańskiej odgrywali zawsze wielką rolę nie na poziomie okręgowym, co oczywiste, ale także w działalności na poziomie krajowym. To dzięki wam samorząd radcowski jest silny i sprawny – powiedział Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik

Wieczór uświetnił inspirujący wykład Piotra Śliwińskiego – polskiego krytyka literackiego, profesora Instytutu Filologii Polskiej UAM, oraz doskonały koncert Raya Wilsona – byłego wokalisty legendarnej grupy Genesis. Bankiet, który odbył się po koncercie, był okazją do umocnienia i odnowienia wielu znajomości. Goście otrzymali jubileuszowy album, który był dostępny także w wersji elektronicznej dzięki rozmieszczonym w salach kodom QR.

 

 

Zobacz także