Konkurs „Profesjonalny pełnomocnik przed ETPCz”

Od 16 sierpnia do 15 września 2023 r. dwuosobowe drużyny aplikantów radcowskich mogą rejestrować się na konkurs „Profesjonalny pełnomocnik przed ETPCz”. Jego celem jest działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawach człowieka.

Konkurs „Profesjonalny pełnomocnik przed ETPCz” organizowany jest przez Krajową Izbę Radców Prawnych. Promuje on poszerzenie i pogłębienie wiedzy o prawach człowieka i postępowaniu przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka. Podnosi umiejętności wypowiadania się i prezentacji argumentów w postępowaniach przed sądami i trybunałami. Kształtuje postawy szacunku do prawa i jego przestrzegania oraz krzewi wiedzę i umiejętności w zakresie skutecznej ochrony praw i wolności człowieka i obywatela.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne.

Rejestracja do udziału w konkursie rozpoczęła się 16 sierpnia 2023 r. i potrwa do 15 września 2023 r. włącznie. Aby dokonać rejestracji należy wypełnić formularz znajdujący się pod linkiem: https://www.webankieta.pl/ankieta/994508/konkurs-profesjonalny-pelnomocnik-przed-etpcz-formularz-rejestracyjny.html.

Dodatkowo, dla wszystkich, którzy zgłoszą się do udziału w konkursie, przeprowadzony zostanie wykład, podczas którego uczestnicy dowiedzą się więcej o przygotowywaniu skarg do ETPCz oraz reprezentacji klienta w trakcie postępowania wszczętego ze skargi. Wykład poprowadzi r. pr. Justyna Chrzanowska.

Załączniki do pobrania

Zobacz także