Minister Sprawiedliwości zlecił już prace nad zmianą rozporządzenia w sprawie stawek

W rozmowie telefonicznej przeprowadzonej z Prezesem Krajowej Rady Radców Prawnych Minister Sprawiedliwości Borys Budka poinformował, że zlecił już prace w resorcie nad zmianą rozporządzenia w sprawie wynagrodzeń z tytułu zastępstwa procesowego. Minister Sprawiedliwości w przyszłym tygodniu spotka się także w tej sprawie z przedstawicielami Prezydium KRRP. Rozmowa miała miejsce w godzinach wieczornych w dniu 16 czerwca br.

Sprawa, o której mowa, była już wcześniej przedmiotem rozmowy Dariusza Sałajewskiego z Ministrem Borysem Budką. Było to podczas spotkania w siedzibie Ministerstwa w dniu 20 maja br., bezpośrednio po debacie organizowanej w siedzibie KRRP przez Redakcję Dziennika Gazeta Prawna i dwumiesięcznika „Radca Prawny „, w której to debacie uczestniczył także Minister Sprawiedliwości. Minister zapewnił wówczas, że szybko zleci prace nad nowymi uregulowaniami omawianej kwestii.

Warto przypomnieć, że już w sierpniu ubiegłego roku, w trakcie spotkania z ówczesnym Ministrem Sprawiedliwości Markiem Biernackim, Prezesi KRRP i NRA przekazali wspólne stanowisko zawierające propozycje nowego uregulowania kwestii wynagrodzeń profesjonalnych pełnomocników z tytułu zastępstwa procesowego.

Zobacz także