Prezes KRRP na 47. Konferencji Przewodniczących Europejskich Samorządów Prawniczych w Wiedniu

Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych r.pr. Maciej Bobrowicz oraz była Prezydent CCBE i członkini Komisji Zagranicznej KRRP r.pr. Maria Ślązak uczestniczą w Wiedniu z ramienia Krajowej Izby Radów Prawnych w 47. Konferencji Przewodniczących Europejskich Samorządów Prawniczych. Gospodarzami spotkania są Federalny Minister Sprawiedliwości Austrii, Prezydent Miasta Wiednia oraz Adwokatura Austriacka. 

Wydarzenie zaplanowane w dniach 28 lutego–2 marca br. zgromadziło ponad 200 uczestników z całej Europy – przedstawicieli samorządów prawniczych, jak i prawniczych organizacji międzynarodowych. To wyjątkowa platforma dialogu, okazja do wymiany poglądów, dzielenia się doświadczeniami oraz debaty na najważniejsze tematy – w tym roku hasłem przewodnim konferencji jest problematyka praworządności. Kwestia ta będzie poruszana podczas głównej części konferencji w piątek 1 marca w Pałacu Ferstel w Wiedniu.

Szczegółowe informacje dotyczące 47. Konferencji Przewodniczących Europejskich Samorządów Prawniczych wraz z raportami krajowymi w języku angielskim dostępne są na stronie internetowej wydarzenia:

https://www.e-p-k.at/en/epc-2019/program/

Zobacz także