Zapisy na próbny egzamin radcowski w 2024 r.

Krajowa Rada Radców Prawnych ogłasza już po raz trzeci możliwość udziału w próbnym egzaminie radcowskim dla aplikantów. W poprzednich latach inicjatywa ta cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony kandydatów i została uznana za istotny element przygotowań do egzaminu zawodowego.

Już dziś od godziny 9:00 możliwe są zapisy na egzamin próbny, za pośrednictwie platformy www.e-kirp.pl. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do rejestracji i aktywnego udziału w tym ważnym etapie procesu kształcenia zawodowego.

Próbny egzamin daje aplikantom możliwość sprawdzenia stanu ich przygotowań do egzaminu zawodowego, zaznajomienie z jego charakterystyczną formą, a także sprawdzenie się w warunkach możliwie bliskich egzaminowi, w szczególności biorąc pod uwagę poziom trudności zadań oraz czas potrzebny na rozwiązanie zadania. Do udziału w próbnym egzaminie radcowskim uprawnieni są wyłącznie aplikanci, którzy ukończyli aplikację w grudniu 2023 roku.

Egzamin próbny, obejmujący pięć części pisemnych, odbędzie się w dniach:

  • 1 marca 2024 r. – zadanie z prawa karnego (godz. 10.00, czas trwania 360 min),
  • 4 marca 2024 r. – zadanie z prawa cywilnego lub rodzinnego (godz. 10.00, czas trwania 360 min),
  • 5 marca 2024 r. – zadanie z prawa gospodarczego (godz. 10.00, czas trwania 360 min),
  • 6 marca 2024 r. – zadanie z prawa administracyjnego oraz zadanie z zakresu zasad wykonywania zawodu lub zasad etyki (godz. 10.00, czas trwania 480 min).

Aby wziąć udział w Próbnym Egzaminie Radcowskim 2024 należy dokonać rejestracji na poszczególne terminy egzaminu. W tym celu należy zalogować się na platformę szkoleniową e-KIRP (www.e-kirp.pl) a następnie po przejściu na stronę domową wybrać sekcję Próbny egzamin radcowski 2024 oraz swoją OIRP.

Zobacz także