Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / Publikacja pt. „Dylematy prawa i bioetyki” BRPO

Publikacja pt. „Dylematy prawa i bioetyki” BRPO

Zapraszamy do zapoznania się z nową publikacją Biura Rzecznika Praw Obywatelskich (BRPO) pt. „Dylematy prawa i bioetyki – pora na działanie”. Materiał powstał pod redakcją Anny Białek oraz Mirosława Wróblewskiego – członka Komisji Praw Człowieka KRRP.

Publikacja jest przeglądem najważniejszych zagadnień bioetycznych, którymi w latach 2015–2020 zajmował się Rzecznik Praw Obywatelskich. Jest to także zbiór postulatów kierowanych w głównej mierze do rządzących, a dotyczących m.in. konieczności prawnego uregulowania szeregu ważnych dla obywateli kwestii jak np. wykonywanie testów genetycznych czy oświadczenia pro futuro. W publikacji omówiono także problematykę dostępności aborcji, klauzuli sumienia oraz leczenia niepłodności.

Szczegółowe informacje o publikacji dostępne są na stronie internetowej BRPO pod linkiem: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/dylematy-prawa-i-bioetyki-pora-na-dzialanie-publikacja-rpo Pełną treść publikacji „Dylematy prawa i bioetyki – pora na działanie” znajdą Państwo także w załączeniu oraz tutaj. Serdecznie zapraszamy do lektury.