Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / Radcowie prawni – Seniorzy nadal aktywni

Radcowie prawni – Seniorzy nadal aktywni

Z inicjatywy Rady Klubów Seniora działającej przy Kapitule Funduszu Seniora została zorganizowana ogólnopolska wycieczka integracyjna dla radców prawnych – Seniorów w dniach od 25 do 28 lutego br. Tym razem zwiedzaliśmy naszą stolicę w jej najciekawszej odsłonie pod hasłem „Warszawa inaczej”. Pierwszy dzień wycieczki rozpoczęliśmy od spotkania integracyjnego z delegacją Seniorów z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Spotkanie prowadziła Przewodnicząca Rady Klubów Seniora-organizatorka wycieczki- Pani Krystyna Koczorska –Mikołajczak.  Seniorzy Warszawscy na czele z Hanią Wanat i Elą Kozikowską przybyli do Nas w towarzystwie swojego Wicedziekana Ireneusza Dobrowolskiego, zaskakując Nas miłymi upominkami. Wspólne rozmowy o sposobach spędzania czasu w naszych lokalnych klubach seniora stanowiły cenną wymianę doświadczeń w tej materii.

Wieczorem pojechaliśmy autokarem zwiedzać Warszawę w opcji „by night”.

Zachwycił Nas Wilanów kompozycją „światło i dźwięk”, podczas której oglądaliśmy widowisko zmieniających się świetlnych postaci, kwiatów, roślin i zwierząt przy akompaniamencie specjalnie dobranej muzyki, co nocą wzmacniało siłę wrażeń.

Kolejne dni to zwiedzanie Centrum, Starego Miasta, Traktu Królewskiego, Monumentalnego Muzeum Historii Żydów Polskich, urokliwego Muzeum Chopina z zaskakującą multimedialną prezentacją poszczególnych utworów naszego kompozytora, a następnie Centrum Nauki „Kopernik”.

Wieczorami bywaliśmy w teatrach: „Na 6 Piętrze” i „Żydowskim”, przeżywając na zmianę specyficzny humor Czechowa i smutek egzystencjalny narodu żydowskiego.

Odwiedziliśmy także Cmentarz Na Powązkach z grobowcami znanych postaci z życia politycznego, nauki, literatury i sztuki, którzy już niestety odeszli… Zaduma nad nieodwracalnością takiego porządku świata w tym miejscu nasuwała się sama…

Wieczorami spotykaliśmy się w hotelowej kawiarence na integracyjnym „podsumowaniu dnia”.

Dziękujemy organizatorom za pomysł i dobrą organizację. To był optymalnie wykorzystany czas na poszerzanie wiedzy, na bycie razem – na integrację.

Uczestnicy: Zofia Piotrowska, Stanisław Domagała.