Zapraszamy do udziału w webinarze „Radcy prawni a innowacyjność. Nowe formy wykonywania zawodu, wyzwania przy współpracy z partnerami, konkurowanie wynagrodzeniem” – środa, 25 maja, godz. 10.00 (online)

Innowacyjność to obecnie jedna z kluczowych cech wielu przedsięwzięć. Rosnące wymagania uczestników rynku dotyczą także osób świadczących usługi prawne, które muszą sprostać coraz większej konkurencji. W ten trend powinni wpisywać się także radcy prawni, którzy mogą stać się bardziej innowacyjni i wyróżnić się na rynku m.in. poprzez dopasowanie formy wykonywania zawodu do oczekiwań partnerów czy inwestycje w nowe technologie. Także sposób ustalania wynagrodzenia przy współpracy z klientami, np. w oparciu o success fee, może przyczynić się do zwiększenia konkurencyjności radcy prawnego.

O tym, jak być innowacyjnym na rynku usług prawnych, z zaproszonymi ekspertami porozmawia Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik. Spotkanie będzie koncentrować się wokół takich zagadnień, jak:

 • Radcowska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – jak ją uregulować?
 • Spółka partnerska z ograniczoną odpowiedzialnością zawodową – przykłady i doświadczenia z rynku niemieckiego
 • Praktyki multidyscyplinarne – zmarnowana szansa
 • Alternatywne struktury biznesowe – działalność prawnicza nie-prawników lub z nie-prawnikami jako konkurencja dla radców prawnych
 • Sieci zawodowe – nowa forma organizacji współpracy przy wykonywaniu zawodu (listy polecające, kluby, stowarzyszenia i alianse zawodowe, klastry, grupy usługowe, franczyza, kancelarie wirtualne)
 • Grupy kapitałowe – klient jedno- czy wielopodmiotowy?
 • Dostawcy nowych technologii na rynku usług prawniczych – czy zastąpią radców prawnych?
 • Sucess fee jako czynnik przewagi konkurencyjnej

W rozmowie udział wezmą:

 • r.pr. dr Piotr Skorupa (OIRP w Warszawie)
 • dr Paweł Skuczyński (WPiA UW)
 • r.pr. dr hab. Bogusław Sołtys, prof. UWr (OIRP we Wrocławiu)
 • r.pr. Marta Stryjek (OIRP w Warszawie)
 • r.pr. Justyna Wojdyło (OIRP w Rzeszowie)

Dyskusja przewidziana jest w formule online. Transmisja odbędzie się na platformie Zoom.

Część spotkania przeznaczona będzie także na Państwa aktywność. Pytania do ekspertów będzie można kierować na platformie Zoom po wcześniejszej rejestracji na https://www.webankieta.pl/ankieta/755626/konferencja-z-cyklu-zawod-z-zasadami-radcy-prawni-a-innowacyjnosc-nowe-formy-wykonywania-zawodu.html

Liczymy na Państwa głos!

„Zawód z zasadami” to cykl spotkań w ramach konsultacji nad planowanymi zmianami zasad etyki, regulaminu wykonywania zawodu radcy prawnego i zasad przeprowadzania wyborów do organów samorządu. Co środę (11 maja, 18 maja, 25 maja, 1 czerwca i 8 czerwca) w godzinach przedpołudniowych Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik i zaproszeni eksperci rozmawiają m.in. o podstawowych wartościach, na jakich opierać powinien się zawód radcy prawnego, etycznych wyzwaniach wykonywania zawodu w nowej rzeczywistości rynkowej, wykorzystaniu nowych technologii w pracy radcy prawnego czy jego udziale w samorządzie zawodowym. Wydarzenia te są uzupełnieniem prac grup roboczych i debat organizowanych przez organy samorządu radcowskiego. Poruszone podczas spotkań tematy staną się m.in. przedmiotem obrad Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu zaplanowanego na 6–8 lipca br.

Pierwsze spotkanie z cyklu „Zawód z zasadami”, pod nazwą „Radca prawny na rynku usług prawniczych. Pozyskiwanie klientów, marketing i budowanie przewagi konkurencyjnej” odbyło się 11 maja. Podsumowanie webinaru dostępne jest na stronie KIRP: https://kirp.pl/radca-prawny-na-rynku-uslug-prawniczych-pozyskiwanie-klientow-marketing-i-budowanie-przewagi-konkurencyjnej-podsumowanie-webinaru/.

Z kolei drugie wydarzenie, zatytułowane „Radcy prawni i ich wartości. Status zawodu radcy prawnego, niezależność, konflikt interesów i tajemnica zawodowa” miało miejsce 18 maja. Relacja z wydarzenia dostępna jest na: https://kirp.pl/radcy-prawni-i-ich-wartosci-status-zawodu-radcy-prawnego-niezaleznosc-konflikt-interesow-i-tajemnica-zawodowa-podsumowanie-webinaru/.

Do zobaczenia w najbliższą środę!

Zobacz także