Seniorzy w Jastrzębiej Górze

W dniach 31 sierpnia – 14 września 2016 roku w Jastrzębiej Górze, w Ośrodku Wypoczynkowym „ Feniks” odbyło się kolejne spotkanie integracyjne radców prawnych emerytów.

Udział wzięło 87 radców prawnych reprezentując następujące Okręgowe Izby Radców Prawnych; Wrocław, Opole, Katowice, Olsztyn, Kraków, Rzeszów, Łódź, Kielce, Lublin, Warszawa Poznań, Białystok, ZielonaGóra. Przez cały okres towarzyszył nam Przewodniczący Kapituły Funduszu Seniora mecenas Mieczysław Humka wraz z małżonką. Największą grupę, bo 24 osoby, stanowili radcowie prawni z Izby Olsztyńskiej.
Uczestnicy skorzystali z 20 zabiegów rehabilitacyjnych, bogatego programu kulturalnego, spacerów i kąpieli zarówno słonecznych jak i morskich nad pięknym brzegiem Morza Bałtyckiego, wśród wysokiego klifu, charakterystycznego dla miejscowości Jastrzębia Góra. Wszak pogoda, jak na porę wrześniową, była wręcz bardzo letnia i momentami upalna. Krajowa Rada Radców Prawnych sfinansowała 2 wycieczki- na Kaszuby/ zwiedzaliśmy Centrum Edukacji w Szymbarku, Złotą Górę, Chmielno i Kartuzy/ oraz do Trójmiasta / zwiedzaliśmy Gdańsk, Gdynię i Sopot, co było szczególnie atrakcyjne dla osób z południa Polski/.

Były też wycieczki finansowane przez uczestników we własnym zakresie- na Hel z godzinnym rejsem po morzu oraz do Malborka. Niektórzy wybrali się też na ruchome piaski do Łeby no i zwiedzane były okoliczne miejscowości jak Karwia, Rozewie, Władysławowo, Chłapowo. Odbyła się piękna biesiada kaszubska. Nie zabrakło wieczornego ogniska, a nawet dwóch, i śpiewu przy akompaniamencie gitarowym Kolegi Tomasza Koniecznego z Ciechanowa. Oczywiście były też występy indywidulane: śpiew Koleżanki Alicji Chrzanowskiej z Ciechanowa, śpiew Koleżanki Małgorzaty Filipiak z Innowrocławia oraz piękne melodie organkowe Kolegi Władysława Kozioł z Białegostoku. Dużo radości dostarczyły otrzęsiny osób, które pierwszy raz brały udział w integracyjnym spotkaniu radców prawnych emerytów.

Spotkanie miało na celu integrację radców prawnych emerytów i cel ten osiągnięto. Były rozmowy, żarty, śpiewy, wspólne spacery, wyprawy na kawę , na lody, wymiana doświadczeń w działalności klubowej, bliższe poznanie, wzajemna radość ze wspólnego spędzania czasu. Hasłem spotkania było: „nie folguj starości bo się w tobie zagości”.

Helena Oprzyńska-Pacewicz
Radca prawny

Zobacz także