Spotkanie komisji stałych Krajowej Rady Radców Prawnych i OBSiL w Poznaniu

W piątek 3 marca rozpoczęło się w Poznaniu zorganizowane przez Krajową Radę Radców Prawnych dwudniowe posiedzenie stałych komisji KRRP oraz Ośrodka Badań, Studiów i Legislacji KRRP. Członkowie komisji i OBSiL wezmą udział w warsztatach, zapoznają się ze szczegółami najważniejszych projektów wdrażanych przez KIRP, będą także oddzielnie pracować w swoich zespołach.

Spotkanie otworzył Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik. – Nasz samorząd jest bardzo aktywny, przed nami ważny rok i wiele nowych projektów, musimy się lepiej poznać, by potem efektywnie razem pracować. Temu służy nasze spotkanie – mówił Włodzimierz Chróścik.

W imieniu Henryka Kuligowskiego, Dziekana Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu, która w sobotę w swojej siedzibie gościć będzie członków komisji, powitał wszystkich Wiceprezes KRRP Zbigniew Tur, życząc satysfakcjonujących efektów pracy i udanego pobytu w stolicy Wielkopolski.

W pierwszym dniu spotkania odbyły się warsztaty „Zarządzanie projektami samorządowymi”, które poprowadził dr hab. Ryszard Sowiński, prawnik, specjalista w zakresie prawa finansowego oraz w dziedzinie zarządzania kancelariami prawnymi, profesor Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu. Celem szkolenia było poznanie metodyk zarządzania projektami, autodiagnoza umiejętności menedżerskich w zakresie zarządzania projektami, poznanie narzędzi umożliwiających sprawne zarządzanie projektami oraz poznanie zasad zarządzania zespołem projektowym.

Ostatnim punktem programu, kończącym pierwszy dzień spotkania komisji, było zwiedzanie Starego Miasta w Poznaniu.

Zobacz także