Turnus Radców Prawnych Seniorów w Ciechocinku

Kolejnym punktem programu działalności Rady Klubów Seniora, działającej przy Kapitule Funduszu Seniora Krajowej Rady Radców Prawnych w Warszawie, była organizacja Turnusu Radców Prawnych Seniorów w Ciechocinku, w dniach od 1 października 2015 roku do dnia 15 października 2015 roku. W sanatorium „Chemik” spotkało się 40 radców prawnych seniorów, którzy reprezentowali Okręgowe Izby Radców Prawnych w Warszawie, Olsztynie, Szczecinie, Poznaniu, Białymstoku, Kielcach, Opolu, Koszalinie, Wrocławiu, Krakowie. Zwiedzaliśmy z przewodnikiem Ciechocinek i okolice, braliśmy czynny udział w „życiu” sanatoryjnym poddając się zaleconym przez lekarza zabiegom zarówno medycznym, jak i kulturalnym. Przyjemnie było codziennie spotkać się na gimnastyce, następnie pobiec na masaż, na kąpiele solankowe, borowinowe tudzież inne zabiegi a wieczorem na koncert, występy artystyczne czy też dyskotekę. Obowiązkowe też były codzienne marsze pod tężniami. W ramach pobytu odbyliśmy wycieczkę do Torunia i Lichenia sfinansowaną przez Kapitułę Funduszu Seniora.
Odwiedził nas Przewodniczący Kapituły Funduszu Seniora – mec. Mieczysław Humka wraz z małżonką i spędził z nami kilka dni, wizytując niejako warunki, w jakich po raz pierwszy radcowie seniorzy spotkali się, za pełną odpłatnością, czyli na własny rachunek, w sanatorium. Nie był to bowiem turnus dofinansowany przez Kapitułę Funduszu Seniora jak w Kołobrzegu, Krynicy czy też Busku Zdroju.
Radcowie prawni seniorzy udzielali też darmowych porad prawnych na rzecz pozostałych kuracjuszy Sanatorium ”Chemik”i akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem.
Nad całością organizacyjną tego spotkania integracyjnego czuwali wybrani przez jego uczestników Starostowie Turnusu mec. Zofia Piotrowska (OIRP Kielce) i mec. Stanisław Domagała (OIRP Wrocław), którym za ich zaangażowanie serdecznie dziękujemy.

r.pr. Helena Oprzyńska-Pacewicz
Zastępca Przewodniczącego Rady Klubów Seniora

Zobacz także