Szukajradcy.pl
Home / Aktualności / Uroczyste ślubowania radców prawnych

Uroczyste ślubowania radców prawnych

W Okręgowych Izbach Radców Prawnych trwają ślubowania – to jeden z najważniejszych momentów nie tylko w karierze radcy prawnego, ale również w życiu społeczności radcowskiej. Ostatnio uroczystości odbyły się w Izbach w: Krakowie (30 sierpnia), Warszawie (5 września), Opolu (5 września), Olsztynie (7 września), Koszalinie (8 września), Białymstoku (9 września) i Poznaniu (16 września).

Uroczystości miały podniosły charakter, należną ich randze oprawę artystyczną i niejednokrotnie odbywały się z udziałem znakomitych gości, wśród których byli także przedstawicieli Prezydium Krajowej Rady Radców Prawnych.

Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik uczestniczył w ślubowaniu w Warszawie i Białymstoku. Gościł także wraz z Wiceprezesem Michałem Korwek  w uroczystości OIRP Olsztynie. Wiceprezes Aleksandra Gibuła wzięła udział w uroczystości, która odbyła się w Koszalinie. Ponadto, w Białymstoku, w którym ślubowanie miało miejsce w czasie obchodów 40-lecia samorządu radcowskiego gościła Wiceprezes Ewa Gryc-Zerych, zaś podczas uroczystości w OIRP w Poznaniu obecny był wiceprezes Zbigniew Tur.

„Będziecie wykonywać trudny, wymagający zawód w konkurencyjnym środowisku, ale jednocześnie zawód piękny, dający znakomite możliwości” – napisał w liście gratulacyjnym do młodych radców OIRP w Poznaniu Prezes KRRP Włodzimierz Chróscik. – „Mam głęboką nadzieję, że w Waszej drodze będzie Wam towarzyszył samorząd zawodowy. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was (…) tworzymy narzędzia, które pomogą Wam, stojącym na progu kariery, w dobrym starcie w zawodzie. Jest ich bardzo wiele – warto wspomnieć choćby o wyszukiwarce Szukaj radcy.pl czy platformie szkoleniowej e-kirp. Korzystajcie z tych narzędzi, rozwijajcie się i budujcie z nami samorząd. Pamiętajcie, że im silniejszy jest samorząd tym lepsza pozycja naszego środowiska, tym lepiej słyszalny nasz głos.” – dodał Prezes Chróścik.

 

OIRP w Krakowie, 30 sierpnia

OIRP w Warszawie, 5 września

OIRP w Opolu, 5 września

OIRP w Olsztynie, 7 września

OIRP w Koszalinie, 8 września

OIRP w Białymstoku, 9 września

 

OIRP w Poznaniu, 16 września