V SPOTKANIE INTEGRACYJNE RADCÓW PRAWNYCH „MAZURY CUD NATURY”

W dniach 18 – 21 czerwca 2015 r. odbyło się V Ogólnopolskie Spotkanie Integracyjne Radców Prawnych Mazury Cud Natury organizowane przez Komisję Kultury, Sportu i Rekreacji Krajowej Izby Radców Prawych przy współudziale Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie.

Tradycyjnie główną bazę dla 103 uczestników stanowił Hotel Amax w Mikołajkach, z którego każdego dnia chętni według swojego wyboru wyruszali na wycieczki rowerowe, na spływ kajakami (Krutynią) lub żeglowanie jachtami (po jeziorach Mikołajskim, Bełdanach, Śniardwach, Tałtach) .
Wbrew zapowiadanym prognozom pogoda nie była najgorsza, choć żeglarze kilkukrotnie musieli się chronić przed deszczem pod pokładem, a kajakarze szczęśliwie skończyli spływ zanim nadciągnęła ulewa. Rowerzyści samodzielnie przemierzali okolice Mikołajek, korzystając z przerw między opadami deszczu.
Ci którzy nie zdecydowali się na udział w zaproponowanych przez organizatorów aktywnościach zwiedzali Mikołajki i okoliczne tereny lub korzystali z części rekreacyjnej i spa hotelu Amax.

Niezależnie od możliwości podziwiania uroków mazurskich krajobrazów oraz walki z „żywiołami” atrakcje hotelu i sympatyczna obsługa, pozwalały uczestnikom zarówno na udany wypoczynek jak i na integrowanie się środowiska.

Podczas spotkania integracyjnego przeprowadzona został zbiórka charytatywna na rzecz Łukasza Nowakowskiego mieszkańca Mikołajek, który od 2011 roku po wypadku samochodowym przebywa w śpiączce. Uczestnicy solidarnie przyjęli wyzwanie rzucone przez organizatorów i zawzięcie pokonywali kilometry tras aby wesprzeć Łukasza (za każdy przebyty kilometr „ustalona” została stawka minimalna dobrowolnej składki). Łącznie udało się zebrać kwotę 1800 zł., która przeznaczona zostanie na opłacenie turnusu rehabilitacyjnego Łukasza.

Po raz pierwszy na udział w spotkaniu zdecydował się przedstawiciel Prezydium KRRP mec. Grażyna Grzmil, która po przeżyciu przygód na jachcie i kajaku zadeklarowała czynny udział w kolejnym szóstym spotkaniu, które odbędzie się w przyszłym roku. Organizatorom również udało się zaprosić i gościć Skarbnika KIRP mec. Iwonę Bendorf-Bundorf, jak również burmistrza Gminy Mikołajki – Piotra Jakubowskiego i radnego Sejmiku Wojewódzkiego Województwa Warmińsko Mazurskiego – mec. Stanisława Bułajewskiego

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc rzeczową i organizacyjną: Gminie Mikołajki, Gminie Piecki i Starostwu Mrągowskiemu.
r.pr.Paweł Godlewski – członek Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji KRRP i Przewodniczący Komisji
Intergacji OIRP Olsztyn
r.pr.Michał Korwek – przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji KRRP, Dziekan OIRP
Olsztyn

Zdjęcia: Marta Kawula

Zobacz także