W dniach 6-8 lipca odbędzie się Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Radców Prawnych

6 lipca w Warszawie rozpoczyna się Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Radców Prawnych – najważniejsze wydarzenie obchodów jubileuszu 40-lecia samorządu radcowskiego. Samorząd radcowski publikuje projekt uchwały, która zostanie przedłożona pod obrady Zjazdu w sprawie zmiany Kodeksu Etyki Radcy Prawnego (pobierz dokument) oraz ujednolicony projekt tekstu Kodeksu uwzględniający te zmiany (pobierz dokument).

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, tj. osoby ze środowiska radcowskiego jak i spoza, do zgłaszania uwag lub propozycji w terminie do 5 lipca 2022 r. na adres zjazd@kirp.pl.Termin należy potraktować jako termin instrukcyjny.

Nadzwyczajny Krajowy Zjazd Radców Prawnych rozpocznie się w Warszawie 6 lipca br. galą jubileuszową 40-lecia samorządu radców prawnych, zorganizowaną w Teatrze Polskim. W kolejnych dwóch dniach, 7 i 8 lipca, delegaci na zjazd wezmą udział w obradach, które będą się toczyły w Hotelu Sofitel Victoria.

Zagadnienia związane m.in. z Kodeksem Etyki Radcy Prawnego były przedmiotem szeroko zakrojonych konsultacji oraz ożywionej dyskusji toczącej się w środowisku radcowskim przez ostatnie miesiące. W tym okresie trwały też intensywne prace grup roboczych powołanych w celu opracowania propozycji zmian, odbyło się wiele debat i spotkań, ponadto został zorganizowany cykl webinariów „Zawód z zasadami”, podczas których Prezes KRRP Włodzimierz Chróścik rozmawiał z zaproszonymi ekspertami na ważne dla samorządu i sposobu wykonywania zawodu tematy dotyczące m.in. promocji usług prawniczych, etyki zawodowej radcy prawnego, członkostwa w samorządzie zawodowym czy wykorzystania nowych technologii w pracy radcy prawnego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załączniki do pobrania

Zobacz także