Zapraszamy na konferencję „Właściwa komunikacja w branży prawnej jako warunek sukcesu – klient-zespół-instytucje” – 29 marca

Legal design z perspektywy radcy prawnego to jeden z tematów konferencji „Właściwa komunikacja w branży prawnej jako warunek sukcesu – klient-zespół-instytucje”, która odbędzie się 29 marca br. w godz. 11.00–13.30 w formule hybrydowej: stacjonarnie w siedzibie KIRP (ul. Powązkowska 15, Warszawa) oraz online na kanale YouTube KIRP. Na wydarzenie zaprasza Komisja Wspierania Rozwoju Zawodowego Krajowej Rady Radców Prawnych. Za udział w konferencji radcowie prawni otrzymają 5 punktów szkoleniowych. 

Usługi prawnicze dotyczą prawie każdej dziedziny aktywności człowieka. Niezależnie od specjalizacji i formy wykonywanego zawodu, aby wyróżnić się na tle konkurencji, radcy prawni potrzebują umiejętności pozwalających im na skuteczne informowanie o swoich usługach. Efektywnej komunikacji ze strony radców prawnych oczekuje także ich otoczenie – obecni lub potencjalni klienci, współpracownicy, sądy, organy administracji oraz partnerzy instytucjonalni.

Jak to osiągnąć? Porozmawiamy o tym w środę, 29 marca br., w trakcie konferencji „Właściwa komunikacja w branży prawnej jako warunek sukcesu – klient-zespół-instytucje”. Poruszymy na niej takie zagadnienia, jak:

  • Legal design – perspektywa radcy prawnego
  • Social media prawnika – jak budować przewagę konkurencyjną
  • O języku w komunikacji – klient-zespół-instytucje

Te wszystkie kwestie przedstawią zaproszeni radcowie prawni, eksperci innowacji oraz LegalTech:

  • Rafał Lorent – radca prawny (OIRP w Warszawie), specjalista w dziedzinie ochrony danych osobowych i prywatności oraz prawie nowych technologii, członek Stowarzyszenia Praktyków Ochrony Danych Osobowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w specjalistycznych kancelariach polskich i międzynarodowych. Legal design oraz prostym językiem zajmuje się od 2019 r.
  • Maria Kobryń – radca prawny (OIRP w Warszawie), MBA, partner zarządzający w Blueshell Legal – warszawskiej butikowej kancelarii. Od 2021 roku publikuje treści prawno-biznesowe na platformie TikTok jako @mecenas od biznesu, wielokrotny gość podcastów biznesowych, konferencji naukowych i biznesowych.
  • Tomasz Palak – radca prawny (OIRP w Gdańsku), prelegent, autor artykułów na tomaszpalak.pl i w prasie, a także książki „Internet a prawo – jak się nie potknąć?”. Siedmiokrotnie na podium konferencji „I Love Marketing”, występował również na Infoshare, TEDx i licznych innych wydarzeniach. Wykładowca WSB, WSAiB, WSEI i UTH.

Mec. Rafał Lorent podczas swojego wykładu przedstawi podstawowe założenia legal design oraz zaprezentuje praktyczne przykłady zastosowania tego podejścia do prawa. Uczestnicy konferencji dowiedzą się także, jak radca prawny może wykorzystać narzędzia legal design w świadczeniu pomocy prawnej.

Z kolei mec. Maria Kobryń podpowie, jak budować przewagę konkurencyjną przy użyciu social mediów. Z wykładu mec. Marii Kobryń dowiemy się: jakie media społecznościowe mogą pomóc prawnikom, jak wykorzystać media społecznościowe do promocji swojej kancelarii, czego unikać, wykorzystując media społecznościowe do promocji kancelarii, czego oczekują odbiorcy od prawnika.

O czym jeszcze posłuchamy na konferencji? Kolejne informacje wkrótce.

Aby uczestniczyć w konferencji, należy zapisać się poprzez link:

https://www.webankieta.pl/ankieta/910057/rejestracja-na-konferencje-wlasciwa-komunikacja-w-branzy-prawnej-jako-warunek-sukcesu-klient-zespol-instytucje.html

Za udział w konferencji radcowie prawni otrzymają 5 punktów szkoleniowych. Zapraszamy!

Zobacz także