Zgłoszenia do udziału w projekcie LAWYEREX 2

Do końca roku radcowie prawni mogą nadsyłać zgłoszenia do udziału w projekcie LAWYEREX 2. Jest to ogólnoeuropejski program wymiany szkoleniowej dla prawników. Inicjatywa jest współfinansowana przez Unię Europejską. 

Warunkiem uczestnictwa w wymianie w ramach LAWYEREX 2 jest przesłanie zgłoszenia na adres komisjazagraniczna@kirp.pl, zawierającego list motywacyjny w języku angielskim, CV oraz formularz aplikacyjny (do pobrania z załącznika poniżej). Uwaga! Tylko takie zgłoszenia będą rozpatrywane. Do udziału w programie na podstawie nadesłanych dokumentów zostaną wybrane dwie osoby. Dojazd i zakwaterowanie uczestnik organizuje we własnym zakresie.

Projekt prowadzony jest przez Europejską Fundację Prawników we współpracy z organizacjami prawniczymi z Cypru, Czech, Włoch, Rumunii, Francji, Grecji, Słowacji i Hiszpanii. W trakcie jego trwania prawnicy z dziewięciu państw członkowskich UE (młodzi prawnicy z maksymalnie 7-letnim doświadczeniem zawodowym) będą mieli możliwość odbycia szkolenia za granicą w instytucjach z branży prawniczej.

Czas trwania każdego stażu będzie wynosił dwa tygodnie (10 dni roboczych w wybranym terminie od lutego do czerwca 2024 r.), a instytucjami goszczącymi w krajach partnerskich będą albo prywatne firmy prawnicze prowadzące działalność transgraniczną w Europie, albo krajowe lub lokalne izby adwokackie.

Uczestnikom wymiany przysługiwać będzie dieta za każdy dzień trwania wymiany (100 euro/dzień, nie więcej niż 1400 euro) oraz zwrot kosztów podróży do kwoty obliczonej na podstawie kalkulatora Komisji Europejskiej dostępnego pod tym adresem.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 31 grudnia 2023 r. o godz. 23:59. Warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w LAWYEREX 2 jest również bardzo dobra znajomość języka angielskiego.

Więcej informacji na temat programu znajduje się pod linkiem: https://elf-fae.eu/lawyerex-2/.

Załączniki do pobrania

Zobacz także