Zgromadzenia wyborcze w izbach w Koszalinie i Zielonej Górze

3 września br. odbyło się Zgromadzenie Delegatów Okręgowej Izby Radców Prawnych w Koszalinie. Zgromadzenie  dokonało wyboru organów Izby na kolejną, czteroletnią obecnie kadencję oraz delegatów na Krajowy Zjazd Radców Prawnych.
Dziekanem Rady OIRP w Koszalinie został r. pr. Romuald Baranowicz. Będzie on pełnił tę funkcję już drugą kadencję i był jedynym kandydatem w tych wyborach. Członkiem Krajowej Rady Radców Prawnych wybieranym bezpośrednio przez izbę została także ponownie r.pr. Anna Ignaczak, również nie mając kontrkandydatów . Na krajowym zjeździe koszalińską izbę reprezentować będzie 5 delegatów wybranych spośród 15 kandydatów ubiegających się o ten mandat. To najmniejsza okręgowa izba licząca niespełna  600 radców prawnych. W zgromadzeniu uczestniczył wiceprezes KRRP r. pr. Arkadiusz Bereza. List do delegatów na zgromadzenie wystosował Prezes KRRP r.pr. Dariusz Sałajewski.

W tym samym dniu odbyło się także Zgromadzenie Delegatów Okręgowej Izby Radców Prawnych w Zielonej Górze. To również jedna z najmniejszych izb w kraju, licząca niewiele ponad 700 radców.
W porządku zgromadzenia było przeprowadzenie wyborów władz okręgowych na kolejną kadencję oraz sześciu delegatów na Krajowy Zjazd Radców Prawnych.
Dziekanem Rady OIRP została ponownie r. pr. Jowita Pilarska-Korczak. Członkiem KRRP wybieranym na szczeblu izby wybrana została r. pr. Elwira Szurmińska-Kamińska, a wśród delegatów na krajowy zjazd jest r. pr. Maciej Bobrowicz, w latach 2007-2013 Prezes KRRP.

Dotychczas odbyły się już zgromadzenia wyborcze w 13 izbach radcowskich. Wybrano na nich 210 – na ogólną liczbę 336 – delegatów na Krajowy Zjazd Radców Prawnych, który odbywać się będzie w dniach 3-5 listopada br. w Warszawie.

Zobacz także