Kto wygra leśne wybory? – bajka wydana nakładem Krajowej Izby Radców Prawnych

Witajcie w magicznym świecie, w którym przygody bohaterów splatają się z nauką o prawie! Ta książka to zaproszenie dla najmłodszych czytelników do fascynującej podróży, która poruszy ich wyobraźnie, a jednocześnie pomoże odkryć, jakie znaczenie ma prawo w naszym codziennym, prawdziwym życiu.

Poznamy w niej barwnych bohaterów, którzy wiele powiedzą nam o sprawiedliwości, przestrzeganiu reguł, ale także rozwiązywaniu sporów i problemów sprytnie i uczciwie. Wspólnie odkryjemy, że poznanie prawa może być ciekawe i przydatne, a zrozumienie podstawowych zasad to klucz do harmonijnego życia w społeczności. Zapraszam na niezapomniane chwile pełne nauki, emocji i zabawy.

Czy dzieciaki wiedzą może, co to jest kiełbasa wyborcza? A może zadają pytanie: co to są w ogóle te wybory? I kto je wygra? Wychodząc naprzeciw takim pytaniom oddajemy w Wasze ręce jeszcze ciepłe wydanie książeczki pt. „Kto wygra leśne wybory”? Publikacja w sposób magiczny przenosi nas do zaczarowanego lasu, gdzie krok po kroku dzieci zostają wciągnięte w leśne niuanse wyborczego świata, dowiadując się czym jest demokracja oraz prawa wyborcze. Wprawdzie to świat zwierząt, ale jakże realny w swoich demokratycznych zachowaniach. Książka stanowi doskonały materiał edukacyjny dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Jest odpowiednim narzędziem, za pomocą którego dzieci w każdym wieku wejdą lekkim krokiem w meandry świata wyborczego, nie tylko, aby zyskać potrzebną wiedzę na temat „kiełbasy wyborczej”, ale także i przede wszystkim, aby kiedyś jako pełnoletni obywatele podejmować świadome i dobre decyzje.
Książka „Kto wygra leśne wybory?” została wydana przez Krajową Izbę Radców Prawnych i rozesłana do wszystkich Okręgowych Izb Radców Prawnych jako materiał edukacyjny dla prowadzenia lekcji prawa w szkole.

Autor: Joanna Groth, radca prawny z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku.
Ilustracje: Agnieszka Hacia.

Bajkę można odsłuchać na YouTube Krajowej Izby Radców Prawnych lub pobrać w formacie PDF z załącznika poniżej tekstu.

Załączniki do pobrania

Zobacz także