Legal English – kurs angielskiego prawa umów

Krajowa Izba Radców Prawnych zaprasza aplikantów radcowskich ze wszystkich Okręgowych Izb Radców Prawnych do odsłuchania kursu z prawniczego języka angielskiego Legal English, które w 2022 roku poprowadził dr Stephen Terrett. Kurs koncentruje się na tematyce angielskiego prawa umów.

10 lekcji online dostępnych jest na platformie szkoleniowej e-KIRP (www.e-kirp.pl) w sekcji „Kursy językowe” do końca 2023 roku. Zajęcia zostały poprowadzone w oparciu o materiały autorskie przygotowane przez lektora prowadzącego a każda z lekcji trwa ok. 90 minut.

Tematy lekcji dostępnych na platformie:

  1. Lesson 1 Contract formation: part 1
  2. Lesson 2 Contract formation: part 2
  3. Lesson 3 The doctrine of Consideration
  4. Lesson 4 Express/implied contents of a contract
  5. Lesson 5 Misrepresent
  6. Lesson 6 Duress and undue influence
  7. Lesson 7 Frustration
  8. Lesson 8 Limiting/excluding liability
  9. Lesson 9 Breach of contract and remedies: part 1
  10. Lesson 10 Breach of contract and remedies: part 2

Dr Stephen Terrett jest kierownikiem i starszym wykładowcą British Law Centre, które powstało w wyniku współpracy między Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem w Cambridge w 1992 r. i działa przy Wydziale Prawa i Administracji UW. Pracuje także jako Of-Counsel w kancelarii Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy S.K.A., gdzie świadczy usługi doradztwa prawnego w zakresie prawa angielskiego. Jest osobą medialną, często udziela komentarzy dotyczących wydarzeń prawniczych w radio i telewizji.

Zobacz także