Seniorzy nad morzem

Już po raz kolejny w 2017 roku zostało zorganizowane przez Ogólnopolską Radę Klubów Seniora spotkanie integracyjne radców prawnych emerytów, tym razem nad morzem, w Trzęsaczu koło Rewala.

W dniach od 19 czerwca 2017 roku do dnia 2 lipca 2017 roku, w pięknym Pensjonacie Orka  spotkało się 50 radców prawnych. Reprezentowane były Okręgowe Izby Radców Prawnych w Krakowie, w Katowicach, w Wałbrzychu, w Opolu, w  Zielonej Górze, w Bydgoszczy, w  Lublinie, w  Łodzi, w Kielcach, w  Olsztynie, w Poznaniu.

Program był bardzo interesujący, albowiem oprócz kąpieli słonecznych, spacerów piękną plażą, rozmów, żartów i spotkań towarzyskich poznawaliśmy okoliczne tereny. Dużą frajdę przyniosła podróż kolejką wąskotorową wzdłuż wybrzeża rewalskiego. Wysiadaliśmy na każdej stacji, zwiedzaliśmy miejscowość przy niej położoną, a następnym kursem jechaliśmy dalej, aby znowu wysiąść na następnej stacji i zwiedzić następną miejscowość. Byliśmy w ten sposób w Niechorzu, gdzie zwiedziliśmy latarnię morską, Motylarnię, Muzeum Klocków Lego oraz Gabinet Figur Woskowych. Byliśmy też w Pogorzelicy podziwiając szeroką, piaszczystą plażę. Pogoda tego dnia sprzyjała, a więc radości było co nie miara. Innego dnia pojechaliśmy do Międzyzdrojów zapoznać się z  Aleją Gwiazd no i  pochodzić po słynnym  molo. Po drodze byliśmy na najwyższym klifie w Polsce – Gosań i obeszliśmy pieszo Jezioro Turkusowe. Nieobce nam też Świnoujście i rejs statkiem po zatoce pomorskiej. Było też zwiedzanie Kamienia Pomorskiego, no i koncert organowy w słynnej Katedrze tego miasta. Odwiedziliśmy też Osadę Wikingów na wyspie Wolin.

Były też indywidualne, w małych grupkach wypady do Kołobrzegu, Trzebiatowa a nawet do Trójmiasta. Oczywiście  piękne zachody słońca nad morzem cieszyły nasze oczy, osoby ,które miały z pokoju widok na morze mogły doznawać tych emocji nie wychodząc nawet z pensjonatu. Zresztą na ostatnim piętrze pensjonatu był piękny szeroki taras widokowy i można było morze podziwiać  też niejako z lotu ptaka.

Mieliśmy oczywiście też wieczorek powitalny i pożegnalny przy muzyce na żywo. A też coś dla ducha, bowiem jedna z naszych koleżanek, Elżbieta Grzelak prezentowała nam swoją książkę pod tytułem „Piękno dojrzałości”. Jak zwykle uczestnikiem naszego spotkania integracyjnego był Przewodniczący Kapituły Funduszu Seniora mecenas Mieczysław Humka.

Następne spotkania już niedługo albowiem w lipcu świętujemy 35 lecie samorządu radcowskiego w Poznaniu, na przełomie sierpnia i września kurujemy się w Lądku Zdroju, aby pod koniec września spotkać się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą i zwiedzać Lubelszczyznę.

Helena Oprzyńska-Pacewicz

radca prawny

Zobacz także